Jak dostosować typ peruki do aparycji?

Jak dostosować typ peruki do aparycji?

Odpowiadając na powyższe pytanie, postanowiliśmy zestawić ze sobą najczęściej spotykane układy twarzy z produktami perukarskimi, które najskuteczniej je uwydatnią:  

  • układ w kształcie serca -  w tym przypadku możliwa jest niemalże całkowita dowolność w wyborze peruki, bowiem zarówno klasyczne jak i bardziej fantazyjne wyroby wyglądać powinny nadzwyczaj korzystnie. Ze swojej strony pragniemy jednakże polecić bijące obecnie rekordy popularności loki i fale.  
  • twarz pociągła- tutaj wybór jest już nieco bardziej ograniczony, bowiem najlepszym rozwiązaniem będzie peruka (naturalna lub syntetyczna) utrzymana w stylu klasycznym, a więc bazująca na długich prostych włosach i nierzucającej się w oczy grzywce. Loki i fale są tu raczej odradzane.  
  • twarz owalna- osoby o twarzy owalnej zdecydować się powinny na perukę krótką lub średnią, a więc taką której końcówki nie sięgają ramion. Aby dodać jej nieco finezji, warto wzbogacić ją o odpowiednio wystylizowaną grzywkę.  
  • twarz okrągła-  twarz okrągłą przepięknie podkreślą wszelkiej maści loki i fale. Długie, puszczone prosto włosy mogą z kolei powodować wrażenie nienaturalności.  
  • twarz kwadratowa- eksperci zalecają w tym przypadku, aby zdecydować się na bardziej finezyjne peruki zdobione pasemkami, pazurkami, czy falami, dzięki którym twarz prezentować się będzie o wiele bardziej elegancko i atrakcyjnie.