81 222 22 36
ul. Lubartowska 36 nr 1, 20-115 Lublin

Peruki syntetyczne

Peruki syntetyczne W ramach niniejszej części serwisu pragniemy zapoznać Państwa z jednym z naszych flagowych produktów, jakim są najwyższej jakości peruki syntetyczne, które to powstają z pieczołowicie wyselekcjonowanych oraz pochodzących z zaufanego źródła włókien sztucznych. Uważamy, że warto zaznajomić Państwa z ich specyfiką nieco bliżej, bowiem pozwoli to Państwu podjąć ostateczną decyzję w procesie składania zamówienia i określić, czy lepiej w Państwa przypadku sprawdzi się produkt syntetyczny, czy też w stu procentach naturalny. Możemy już w tym miejscu nadmienić, że pierwszy z rodzajów wyrobów oferowanych w naszym katalogu zdobył sobie znaczną przychylność naszych konsumentów przede wszystkim z uwagi na fakt, iż doskonale poddaje się on wszelkim zabiegom stylizacyjnym, w tym farbowaniu, a dodatkowo – przy prawidłowej konserwacji może on służyć użytkownikowi nawet do dwunastu miesięcy, co jest okresem nad wyraz długim. Znaczna większość produktów, które znajdą Państwo w naszej ofercie powstaje przy wykorzystaniu przetestowanych klinicznie oraz całkowicie bezpiecznych dla osoby noszącej perukę na co dzień włókien noszących nazwę „kanekalon”. Dlaczego jest ono obecnie tak popularne? Jest ku temu kilka powodów, jednak na czoło stawki wysuwają się przede wszystkim ogromne możliwości personalizacji i zadowalający stosunek jakości do ceny. Nasi eksperci będą w stanie wymodelować przygotowany uprzednio produkt zgodnie z wymogami klientów, przygotowując wyrób, który zachwyci kreatywnością uczesania lub też przyciągnie zazdrosny wzrok rodziny i znajomych z uwagi na swą klasyczną elegancję. Nic nie stoi dodatkowo na przeszkodzie, aby ponownie odwiedzili Państwo lubelską filię naszego salonu w momencie, gdy uznają Państwo że raz wykonana stylizacja czasy świetności ma już za sobą, a Państwo pragnęliby nieco poeksperymentować z uczesaniem i dostosować je do obecnie obowiązujących trendów lub też do zmian jakie zaszły w Państwa życiu. Z przyjemnością zajmiemy się wtedy Państwa peruką syntetyczną, zmieniając ją nie do poznania jak za dotknięciem magicznej różdżki…i to w niezwykle przyjaznej, przyjacielskiej niemalże atmosferze!

Korzyści wynikające z zakupu peruki sztucznej

Peruka syntetyczna to rozwiązanie wręcz idealne dla wielu naszych klientów – oto dlaczego! 

Oferowane peruki wytwarzamy z następujących włókien sztucznych: 

Peruki syntetyczne Futura – włókno to cechuje się niezwykłą wręcz wytrzymałością, a więc nie muszą się Państwo obawiać, że poszczególne pasma peruki wykonane z nich ulegną deformacji lub też znacznemu pogorszeniu ulegnie ich wygląd na skutek uszkodzeń mechanicznych – sytuacja taka z pewnością nie będzie miała miejsca! Co więcej, po umyciu można je suszyć przy wykorzystaniu urządzeń emitujących duże ilości ciepła (a więc przede wszystkim suszarek i lokówek), bowiem wytrzymują one temperatury dochodzące do nawet 150 stopni Celsjusza bez zmiany swojej struktury wewnętrznej. Zapewniamy, że nasi eksperci dołożą wszelkich starań, by produkt opracowany z omawianych włókien syntetycznych do złudzenia przypominał naturalne uczesanie i perfekcyjnie podkreślał Państwa cechy charakterystyczne oraz niezwykłość aparycji. Z przyjemnością informujemy również, że Futura poddaje się wszelkiej maści zabiegom stylizacyjnym i pielęgnacyjnym (w tym farbowaniu), a więc jeżeli raz zakupiona w naszym lubelskim salonie peruka przestanie Państwa zdaniem prezentować się zadowalająco, możliwe będzie zmodyfikowanie jej wyglądu w dowolnym momencie i to bez utraty jej naturalnej sprężystości czy blasku. Pamiętać jedynie należy, aby do pielęgnacji produktów powstających na bazie włókien Futura nie używać kosmetyków i specyfików medycznych dostępnych w supermarketach czy też drogeriach. 
Modacrylic – rzeczone włókno syntetyczne to rezultat wzbogacania akrylu specjalnie dobranymi polimerami, które zwiększają jego żywotność oraz sprawiają, że wygląd poszczególnych pasm niemalże do złudzenia przypomina ten charakterystyczny dla pukli włosów naturalnych, które wyhodujemy na przestrzeni czasu samodzielnie. Peruki powstające z nadmienionych włókien idealnie sprawdzą się zarówno w przypadku przedstawicielek płci pięknej jak i panów niemogących samodzielnie poradzić sobie z problemami z nadmiernie przerzedzającymi się lub wypadającymi włosami. Włókna Modacrylic nie tracą swej pierwotnej sprężystości, koloru, ani blasku nawet w sytuacji, gdy są one regularnie poddawane zabiegom stylizacyjnym, częstemu farbowaniu, czy też wystawiane są na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Podobnie jak w przypadku włókien Futura, ich cena stanowi jedynie ułamek kosztu, jaki musielibyśmy ponieść, by nabyć produkt w stu procentach naturalny.

Peruki syntetyczne – zalecenia pielęgnacyjne

Kiedy już zdecydujemy się na zakup produktu sztucznego, nie możemy zapominać, że jego pielęgnacja w znacznym stopniu odbiega od tej, jaką poddalibyśmy wyrób powstający na bazie włosia naturalnego lub też samodzielnie wyhodowane uczesanie. Pamiętać należy przede wszystkim o podstawowej, obowiązującej już od dawien dawna w branży perukarskiej zasadzie, która to mówi, że zanim przystąpimy do jakichkolwiek dalszych zabiegów konieczne jest dokładne rozczesanie peruki, aby uniknąć jej splątywania się oraz mechacenia. Powinniśmy zabieg ten wykonywać przy wykorzystaniu grzebienia lub szczotki posiadającej miękkie ząbki o relatywnie dużym rozstawie, dzięki czemu nie wystąpi ryzyko, że poszczególne pasemka przymocowane do monofilamentowej bazy poluzują się lub całkowicie rozwiążą. 

Peruki syntetyczne – jak je myć i pielęgnować?

Peruki syntetyczne

Jako, że proces pielęgnacji produktu syntetycznego może przysporzyć osobom, które nabyły go po raz pierwszy nieco trudności, postanowiliśmy zagadnieniu temu poświęcić nieco więcej miejsca na naszej stronie internetowej. Wszelkie zabiegi konserwacyjne oraz kosmetyczne mogą zostać przeprowadzone przez naszych ekspertów zatrudnionych w salonie, jednakże jesteśmy wręcz przekonani, że przy odrobinie wprawy Państwo samodzielnie będą w stanie sprostać temu zadaniu, oszczędzając sobie konieczności każdorazowego odwiedzania naszego zakładu. Jeżeli chcemy  przywrócić nabytemu produktowi pierwotny, piękny wygląd, rozpocząć powinniśmy od zamoczenia go na kilka minut w misce wypełnionej letnią wodą, której temperatura nie przekracza dwudziestu stopni Celsjusza. Pozwoli to wypłukać zanieczyszczenia, które w najsłabszym stopniu przywarły do powierzchni produktu. Następnie do miski dodajmy szamponu i dokładnie wmasujmy go zarówno w wewnętrzną jak i w zewnętrzną stronę wyrobu, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że substancja rozpuszcza oraz usuwa pozostałości po łoju, stosowanych kosmetykach i środkach medycznych, czy w końcu wszędobylskich zanieczyszczeniach, na które narażeni jesteśmy na każdym niemalże kroku. W momencie, gdy produkt zostanie w zadowalającym stopniu oczyszczony, przełóżmy do go miski wypełnionej wyłącznie wodą i dokładnie wypłuczmy. Kolejnym krokiem jest suszenie – odradzamy stosowanie suszarek emitujących duże ilości ciepła, bowiem mogą one nadmiernie wysuszać oraz zwiększać łamliwość poszczególnych włókien. O wiele lepszym rozwiązaniem okazuje się owinięcie wyrobu ręcznikiem celem odsączenia z jego powierzchni nadmiaru wilgoci. Następnie dobrze jest zawiesić perukę lub też umocować ją na stojaku, dzięki czemu woda będzie mogła odparować w temperaturze pokojowej (proces ten zajmuje najczęściej od kilku do kilkunastu godzin). Gdy uznamy, że produkt jest już suchy, delikatnie go rozczeszmy, począwszy od góry wyrobu i stopniowo kierując się ku jego górze. Unikajmy także gwałtownych ruchów, bowiem jak wspominaliśmy wcześniej, może to doprowadzić do poluzowania się lub też rozwiązania się węzełków stanowiących element łączący poszczególne pukle z bazą imitującą skórę ludzką. Opisaną procedurę warto powtarzać co kilka tygodni, aby mieć pewność, że peruka prezentuje się nad wyraz korzystnie i wolna jest od wszelkiej maści zabrudzeń.

Peruki syntetyczne – jak przedstawia się ich żywotność?

Peruki powstające na bazie włókien sztucznych cieszą się ogromną popularnością wśród naszych konsumentów, głównie z uwagi na pieczołowitość ich wykonania, zastosowanie komfortowej bazy oraz wygląd do złudzenia przypominający włosy naturalne. Co równie istotne – wszystkie one powstają z surowców legitymujących się właściwościami hipoalergicznymi, a więc wyrób finalny nie będzie powodował podrażnień ani uczuleń, nawet w sytuacji, gdy zdecydujemy się go nosić na co dzień niemalże bez przerwy. Jeżeli o wyrób zadbamy w sposób odpowiedni i zgodny ze wskazaniami ekspertów, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że będzie on nam służył od kilkunastu miesięcy do nawet półtorej roku. W momencie, gdy się on zużyje, możemy go wymienić na nowy wyrób syntetyczny, korzystając dodatkowo z faktu, iż lublińska filia Rokoko podpisała umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, w oparciu o którą każdy konsument może wnioskować o refundację zakupu do kwoty nawet 250 złotych. Oznacza to, że w niektórych przypadkach za wyrób zapłacimy jedynie kilkanaście złotych, a decydując się na produkt, którego już bazowa cena jest niewygórowana – otrzymamy go całkowicie za darmo po spełnieniu wszelkich niezbędnych wymogów oraz dopełnieniu formalności.